Trstinová melasa BIO

Kód: 1250
3,85 € 3,21 € bez DPH 10,69 € / 1000 ml
Skladom
Môžeme doručiť do:
3.6.2024

Trstinová melasa je v podstate deklarovaná ako doplnok výživy. Na druhej strane sa čoraz viac využíva aj v gastronómií napr. na pácovanie mäsa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Blackstrap melasa je sladidlo, ktoré je dobré pre všetkých z nás. Je to tmavá hustá kvapalina, ktorá pochádza zo spracovania surového cukru vo svojej jemnejšej podobe. Má horkastú chuť. Rozdiel medzi ostatnými melasami a melasou blackstrap je, že ostatné melasy pochádzajú z prvého alebo druhého varenia trstinového cukru zatiaľ čo blackstrap pochádza z tretieho varu sirupu.

Blackstrap melasa obsahuje významné množstvo minerálov, ktoré podporujú zdravie, pretože sa získava pri výrobe trstinového cukru. Je to melasa, ktorá má najviac zdravotných výhod. Preto ju je možné nájisť v mnohých obchodoch so zdravou výživou. Najznámejšia je pre svoj vysoký obsah železa. 1PL blackstrap melasy poskytuje až 20% z denných hodnôt vápnika, horčíka, draslíka a železa. Obsahuje tiež meď, mangán, selén, chróm, vitamíny skupiny B a bielkoviny.

Veľmi často sa odporúča pre ľudí s celiakiou pre svoj obsah vitamínu B, pretože celiatici majú často nedostatok tohto vitamínu.

Pre svoj vysoký obsah železa sa odporúča tehotným ženám, ľudom s anémiou, vegetariánom alebo vegánom( pretože nejedia mäso, tak aby si zabezpečili aspoň takouto formou dostatok železa).

Najjednoduchší spôsob ako jesť melasu je, že si zriedite 1PL s troškou vody a vypijete.

Môžete si samozrejme s ňou dochutiť čaj, jogurt, cereálie...

Dodatočné parametre

Kategória: Potraviny
Hmotnosť: 0.6 kg
Objem: 360ml
Zloženie: 100% BIO trstinová melasa
Krajina pôvodu: Paraguay
Alergény: produkt nie je alergén

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: